12 flessenprijs, prijs per fles € 14.60
La Bastide Saint Vincent Gigondas 2009
Goede Gigondas is inmiddels op hetzelfde niveau als Châteauneuf-du-Pape, dé referentie in het gebied. Het prijsverschil blijft echter aanzienlijk, veroorzaakt door de enorme vraag naar de overbekende Châteauneuf. Eigenaar Laurent Daniel is inmiddels zijn vader opgevolgd op het Domaine Bastide Saint Vincent en maakt superieure rode Gigondas met concentratie en typerende kruidigheid in smaak. Door het lage rendement van nog geen 30 hectoliter per hectare en de beperkte omvang van zijn wijngaard (slechts 6 hectaren) maakt Laurent een bescheiden hoeveelheid. Zijn Gigondas wijngaard is beplant met grenache (70%), mourvèdre (20%) en syrah (10%). Zeer aanbevolen.
Proefnotitie voor La Bastide Saint Vincent Gigondas
Helder gekleurde rode wijn met in de geur tonen van klein rood fruit en specerijen. De smaak zet soepel in, is kruidig en blijft aangenaam nahangen.
Drinken bij
Kruidige gerechten zoals wild-schotels en stoofgerechten maar ook geschikt buiten de maaltijd om.
Houdbaarheid
Op dronk vanaf 2 à 3 jaar na de oogst en indien gewenst tot 8 jaar na de oogst te bewaren.
| Jaar | Onderscheiding |
|---|---|
| 2009 | Vinum okt 2011: 15/20 punten |
| 2009 | Perswijn 2012: ****(*) bramen, kruidigheid, gelikt, genoeg zuren, levendig, drinkbaar en lekker soepel, aantrekkelijk |
| 2009 | Prix d'Excellence Vinalies |

